środa, 27 listopada 2013

Poród

Skóra i powłoki brzuszne. Powłoki brzuszne są miękkie albo wiotkie przez pewien czas, więc powinnaś poczekać z intensywnymi ćwiczeniami na czas po połogu.Warto stopniowo wprowadzać ćwiczenia. Także rozstępy bledną bądź stają się mniej widoczne.


Układ krążenia. W takim czasie następuje zagęszczenie krwi bądź jednocześnie zwiększenie czynników krzepnięcia. W związku z takim przede wszystkim kobiety, które mają żylaki będą narażone na chorobę zakrzepową. Bardzo ważny w tej sytuacji bywa ruch. Powinnaś aktualnie parę godzin po porodzie krew pępowinowa wstać z łózka albo przejść się po sali i robić zrozumiałe ćwiczenia leżąc. Jakie objawy powinny Cię zaniepokoić? Ból podudzia, obrzęk, nadmierne ocieplenie kończyny czy sinoczerwone lub blade zabarwienie na niej.


Zmniejszenie ilości żelaza we krwi. Zatem istnieje ryzyko anemii w takim czasie. Bardzo ważna może być w związku z takim dieta bogata w żelazo, suplementy w tabletkach, masz możliwość pić herbatkę z pokrzywy, sok z buraków.Dobrze wydaje się pamiętać o tym, że karmienie piersią w połogu przyspiesza obkurczanie się macicy, więc także zmniejsza ilość wydalanej krwi z odchodami połogowymi.


Nietrzymanie moczu.Jest to także częsty problem po porodzie ze względu na długotrwały wysiłek podczas porodu, zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia tego problemu może przedłużający się poród czy duże dziecko. W takiej sytuacji zwykle warto unikać wysiłku fizycznego, w tym dźwigania. Polecane są także ćwiczenia mięśni Kegla.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz